Na sprzedaż działka o pow. 17317 m2 w Ostrowicach

Parametry

Cena
99 000 PLN
Cena za m2
5,72 PLN
Powierzchnia działki
17 317 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Ukształtowanie działki
Płaska
Kształt działki
Nieregularny
Numer oferty
194/12103/OGS

Opis nieruchomości

Z przyjemnością prezentujemy Państwu ofertę sprzedaży działki o powierzchni 17317 m2, położonej w malowniczym regionie, która zachwyca nie tylko rozległym terenem, ale również swoim urozmaiconym krajobrazem, cechuje się pofałdowanym terenem typowym dla obszaru Pojezierza Drawskiego.

DZIAŁKA:
Działka nr ewidencyjny 230/14 ma powierzchnię 17317 m2. Teren pofałdowany, w części o pow. ok. 3514 m2 zalesiony. W pozostałej części grunt stanowi łąka częściowo zakrzaczona (samosiejki).
 
UZBROJENIE:
- energia elektryczna – skrzynka ZK przy drodze asfaltowej ok. 270 m od granicy działki, oraz wewnętrzna linia zasilająca 0,4 kV doprowadzona do działki sąsiedniej ok. 100 m od działki oferowanej;
- wodociąg - doprowadzony do działki sąsiedniej ok. 100 m od działki oferowanej;
- kolektor sanitarny – w drodze asfaltowej, ok. 270 m od granicy działki;
- linia telekomunikacyjna – wzdłuż drogi asfaltowej, ok. 260 m od granicy działki. 

MOŻLIWOŚĆ ZABUDOWY:
Brak obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W celu uzyskania możliwości zabudowy należy wystąpić do Burmistrza Drawska Pomorskiego o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Są przesłanki do wydania takiej decyzji: "dobre sąsiedztwo", czyli zabudowane działki sąsiednie.

Niewątpliwe walory tej nieruchomości, takie jak: duża powierzchnia umożliwiająca swobodne urządzenie terenu według dowolnej aranżacji, możliwość zabudowy (po uzyskaniu WZ) oraz dostępne uzbrojenie w media powodują, że jest to oferta atrakcyjna dla pragnących zamieszkać z dala od uciążliwego hałasu dużych miast, szukających ciszy i wytchnienia, a także dla planujących urządzić i prowadzić gospodarstwo agroturystyczne. Jednocześnie niewielkie odległości do pobliskich miejscowości - 18 km do Drawska Pomorskiego – siedziby Powiatu, 15 km do Złocieńca – miasta gminnego, 0,5 km do Ostrowic – dużej wsi sołeckiej, umożliwiają bezproblemowe korzystanie z udogodnień typu: urzędy, szkoły, sklepy czy wszelkie punkty usługowe.

LOKALIZACJA:
Działka leży w otulinie Drawskiego Parku Krajobrazowego, w obszarze Natura 2000 – obszarze specjalnej ochrony ptaków – Ostoja Drawska oraz w granicach obszaru chronionego krajobrazu Pojezierze Drawskie.
Nieruchomość położona jest ok. 800 m od centrum wsi Ostrowice, przy drodze asfaltowej prowadzącej z Ostrowic do Gronowa i dalej do Złocieńca. W sąsiedztwie znajduje się rozproszona zabudowa zagrodowa oraz tereny zielone – łąki, pola, lasy oraz liczne większe i mniejsze jeziora. Zaledwie ok. 2,5 – 3 km od działki znajduje się jedno z większych i najczystszych jezior Pojezierza Drawskiego – Jezioro Siecino, a w promieniu 1,5 – 2,5 km mniejsze jeziora: Ostrowiec i Dołgie. Lokalizacja w sąsiedztwie Drawskiego Parku Krajobrazowego stwarza doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji. Liczne w tej okolicy jeziora to doskonałe miejsca do wędkowania i uprawiania sportów wodnych: żeglarstwa, kajakarstwa, nurkowania i korzystania z kąpieli a okoliczne lasy, jesienią pełne borowików i rydzy, są rajem dla grzybiarzy i miłośników natury. Urozmaicone ukształtowanie terenu można podziwiać korzystając z licznych szlaków rowerowych, pieszych, konnych i kajakowych.
Ostrowice położone są w północnej części powiatu drawskiego, w woj. zachodniopomorskim.  

Kupujący bez prowizji.

Przedstawione informacje zostały opracowane na podstawie danych uzyskanych od Zamawiającego, mogą różnić się od stanu faktycznego i ulec zmianie oraz nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. 
Biuro nie odpowiada za stan budynku i infrastruktury technicznej. Warunki wykonania infrastruktury technicznej do uzgodnienia z instytucjami branżowymi. 
Zalecamy osobiste zapoznanie się ze stanem nieruchomości.

Parametry dodatkowe

  • Plan miejscowy: Brak planu miejscowego

Mapa