Na sprzedaż działka budowlana w Lubieszewie

Parametry

Cena
199 000 PLN
Cena za m2
65,42 PLN
Powierzchnia działki
3 042 m2
Powierzchnia działki - jednostka
m2
Ukształtowanie działki
Lekko nachylona
Kształt działki
Prostokąt
Przeznaczenie działki
Budowlana
Numer oferty
195/12103/OGS

Opis nieruchomości

Przedstawiamy do sprzedaży działkę gruntu nr 15/12 o pow. 3042 m2. Jest to jedna z kilku nowo wydzielonych działek w tej lokalizacji, ma kształt zbliżony do prostokąta o szerokości ok. 47 m i długości ok. 65 m. Krótszym bokiem przylega do gminnej drogi gruntowej, a dłuższym bokiem do nowo wydzielonej drogi wewnętrznej, w której udział ułamkowy jest sprzedawany łącznie z działką (w cenie).
Teren działki jest lekko pochylony w kierunku północnym stanowi niekoszona łąka z nielicznymi, drobnymi samosiejkami.

Zgodnie z zapisami w obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, działka ma następujące ustalenia: 43MN,Ut:
1) przeznaczenie terenu - teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, teren zabudowy usług turystyki;
2) warunki zagospodarowania terenu i kształtowania zabudowy:
   a) wysokość zabudowy - do 2 kondygnacji nadziemnych, w tym poddasze użytkowe, nie wyżej niż 10,5 m,
    …
   d) powierzchnia zabudowy - do 10% powierzchni działki,

MEDIA:
- prąd w drodze przyległej do działek, przyłącze w trakcie realizacji – zawarta umowa przyłączeniowa;
- wodociąg ok. 190 m od działki, na razie brak możliwości przyłączenia – własne ujęcie do wykonania;
- kanalizacja ok. 230 m od działki, na razie brak możliwości przyłączenia – szambo do wykonania;
- linia telekomunikacyjna ok. 170 m od działki.

Niewątpliwe atuty oferowanej nieruchomości, takie jak:
wystarczająco duża powierzchnia do realizacji zabudowy mieszkaniowej i usługowo-turystycznej, położenie w pobliżu pięknego, dużego jeziora, przeznaczenie w miejscowym planie umożliwiające zabudowę mieszkaniową i zabudowę usług turystyki, dogodny dojazd, stanowią o atrakcyjności tej oferty.

DOJAZD:
drogą asfaltową ze Złocieńca – siedziby Gminy- (ok. 11 km), lub z Drawska Pomorskiego – siedziby Powiatu - (ok. 12 km) i ostatni odcinek (ok. 300 m) gminną drogą gruntową. Ze Szczecina ok. 110 km.

LOKALIZACJA:
Nieruchomość położona jest w przepięknym zakątku Pojezierza Drawskiego, ok. 600 m od północno-wschodniego brzegu Jeziora Lubie, na obrzeżach letniskowej wsi Lubieszewo, w gminie Złocieniec, w powiecie drawskim, w woj. zachodniopomorskim. W bezpośrednim otoczeniu tereny zielone (łąki, pola, nieużytki), nowo zabudowywane działki letniskowo-rekreacyjne, oraz nieliczna zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.

Jezioro Lubie jest jednym z największych jezior Pojezierza Drawskiego (pow. 1439 ha, dł. 14,1 km, gł. 46,2 m), z pięcioma wyspami, zasobnym w ryby, położonym wśród lasów o dużych walorach krajobrazowych, bogatych w grzyby i runo leśne, na szlaku wodnym im. Karola Wojtyły. Jezioro posiada wspaniałe warunki do uprawiania żeglarstwa, wioślarstwa, wędkarstwa oraz wszelkich innych form sportu, turystyki i aktywnego wypoczynku. Lubieszewo jest jedną z trzech położonych na północnym brzegu jeziora Lubie wsi o charakterze letniskowym. W położonej nad rzeką Kamienną, przy malowniczej zatoce jeziora wsi, znajdują się stawy rybne z hodowlą pstrąga, przy stawach smażalnia, tawerna, sklep, kościół i mała przystań jachtowa. We wsi działa kilka gospodarstw agroturystycznych i ośrodków wypoczynkowych. Przez wieś przebiegają dwa szlaki turystyczne: Wokół jeziora Lubie o długości 50 km i Góra Lisica o długości 29 km.

Kupujący bez prowizji.

Przedstawione informacje zostały opracowane na podstawie danych uzyskanych od Zamawiającego, mogą różnić się od stanu faktycznego i ulec zmianie oraz nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. 
Biuro nie odpowiada za stan budynku i infrastruktury technicznej. Warunki wykonania infrastruktury technicznej do uzgodnienia z instytucjami branżowymi. 
Zalecamy osobiste zapoznanie się ze stanem nieruchomości.

Parametry dodatkowe

  • Plan miejscowy: Plan zagospodarowania przestrzennego
  • Przeznaczenie działki w planie lub studium: Tereny zabudowy mieszkaniowej
  • Droga dojazdowa: Polna droga

Mapa